AJTP toborzótábor

2020-08-28 13:29:12

2020. augusztus 26-28.

Idén is sikeresen megrendezésre került hagyományos toborzótáborunk, ami az Arany János Tehetséggondozó Program népszerűsítését szolgálja. Az eredetileg június közepére tervezett tábor, a veszélyhelyzet miatt, a nyár végére, 2020. augusztus 26-28-ra tolódott. A tavalyi 31 fős résztvevői létszámot túlszárnyalva 37 lelkes, jövőre nyolcadikos diák vett részt a programokon, amikben nem volt hiány.

Szerdán délután, a regisztráció, a szobák elfoglalása és rövid szülői értekezlet után a gyerekek kerékpárra pattantak és a kecskeméti Gokart Pályára tekertek ki, ahol mindenki kipróbálhatta a gokartozás rejtelmeit. Szerda este és csütörtök délelőtt két csoportra oszlott a csapat. Szerdán az egyik csoport önismereti foglalkozáson vett részt, míg a másik csoport egy ismertetőt hallgatott meg az Arany János Tehetséggondozó Programról. A csütörtök délelőtti sárkányhajózás után a szerda esti programok ismétlődtek meg csoportcserével.  Ebéd után a kerekegyházi Kerekerdő Kalandparkba tett látogatás során mindenki kedvére használhatta a kötélpályákat, trambulinozhatott és íjászkodhatott. Az esti buliban fagyi, szörp és karaoke várta a gyerekeket. Péntek délelőtt Szabó István, a Katona József Gimnázium igazgatója várta jövendőbeli növendékeit és egy rövid ismertetőt tartott az intézményről, mely a program társintézménye. A programot a Kecskeméti Fürdőbe tett látogatás zárta.

Köszönjük Gyovai Sándor tanár úrnak lelkes szervezőmunkáját.

A tábor képeit itt, vagy a Galériában tekintheted meg.