Tőserdő leleke ismeretterjesztő túra 2021-05-25 11:41:23

2021. május 21.

A Kiskunsági Nemzeti Park gyöngyszeme Tőserdő változatos és egyedülállóan gazdag növény- és állatvilágával, a selymes vizű Holt-Tiszával felejthetetlen, gyönyörű természeti élményt jelentett.

Ismeretterjesztő, élő túrán vettünk részt a Kontyvirág tanösvényen, az Alpári-réten, ahol a fűtenger varázsol el. Közben gyakran megálltunk csapat- és közösségépítő játékokat játszottunk.

A vízparti, erdei séta során a diákok megismerhették az ártéri erdő és a Tisza holtágának növény- és állatvilágát, a tájidegen növények elterjedésének hatását az őshonos fajokra és az erdő ökoszisztémájára. Lehetőségünk nyílt megérteni az erdőben lezajló természeti folyamatok összefüggéseit és a biológiai kölcsönhatások működését – mindezt játékosan, könnyedén. A játék adta élményeket pedig felhasználhattuk önmagunk és társaink megismeréséhez, kommunikációs és önkifejező készségeink fejlesztéséhez. A túra feledhetetlen élmény volt.

Túravezetőink: Lendvai Edit  és Borda Balázs volt.

A túra képeit itt, vagy a Galériában tekintheted meg.