Kecskeméti Táncsics Mihály Középiskolai Kollégium

Egészség-Hét és Adventi gyertyagyújtás II.

2022-12-02 09:03:41

2022. november 28 - december 1.

Öt programmal vártuk diákjainkat az idei Egészség-Hét rendezvénysorozatán. Hétfőn és kedden a csapatversenyeké volt a főszerep. A hét első napján egy kizárólag egészséges alapanyagokból készült vacsorát kellett készíteni, míg kedden játékos sportversenyre lehetett jelentkezni 3-5 fős csapatokkal, ahol a következő versenyszámokat kellett teljesíteni: "alagút", "ugrókötelezés", "ügyességi labdajáték", "gyufakötő verseny", "körbeforog 10x - fut, leül, visszafut", "labda átdobás a karikán" és "szedegető". Az ételkészítést Czuczu Szilárda (KJG AJTP 9.) csapata nyerte, míg a sportverseny aranyérmese az 1. számú csapat lett. Tagjai: Hegedűs Kamilla, Lucza Flóra, Polónyi Nóra (mindannyian BOJG 9.). Gratulálunk! Mindkét bajnok csapat nyereménye egy-egy óriás pizza volt. Szerdán Molnár Kata jóvoltából UV jógán vehettek részt az érdeklődők, míg csütörtökön a "Kutyával egy mosolyért alapítvány" képviseletében Dr. Juharos Ágota két kolléganőjével érkezett hozzánk, akik a kutyaterápiáról tartottak előadást és bemutatót. Megtudhattuk, hogy nemcsak vakvezető kutyák léteznek, hanem például mozgássérültek, vagy hallássérültek segítésére is képeznek ebeket, valamint általános iskolák tanóráin rendszeresen vesznek részt, mint motivációs társak. Segítik a sajátos nevelési igényű tanulók felzárkóztatását, illetve az osztályközösség építését és az integrációt. Az Egészség-Hét zárásaként Adventre emlékeztünk. Kassák Lajos: Advent van című versét Várszegi Dominik (Gróf Károlyi 10.) adta elő, majd a 115-ös szoba kórusa (Keindl Kristóf (BOJG 10.), Pataki Dániel (KJG 9.), Szabó Bence (BJG 9.), Varga Márk (EÜ 10.)) Hatvani Szabolcs: Adventi hírnök című dalát énekelték el. Az adventi koszorú második, reményt jelképező gyertyáját, Várszegi Dominik gyújtotta meg.

Ezúton köszönjük vendégeinknek, hogy ismételten elfogadták meghívásunkat, Juhász Mária tanárnőnek pedig áldozatos szervezőmunkáját.

Az Egészség-Hét képeit itt, vagy a Galériában tekintheted meg.