Kecskeméti Táncsics Mihály Középiskolai Kollégium

< vissza

Szép hétvégi sportsikerek

2023-01-23 10:16:00

Két olyan sporteseményről is beszámolhatunk, ahol kollégistáink szép sikereket értek el. 2023. január 20. és 22. között került megrendezésre a Futsal Diákolimpia, melynek Pécs városa adott otthont. Az eseményre a korábbi 411 nevező csapat közül a  legjobb 12 került be, köztük a Kecskeméti Szakképzési Centrum Gróf Károlyi Sándor Technikumának csapata, melyben négy kollégistánk (Béleczki Dániel 10., Jánosik Ádám 9., Szűcs Bence 12., Várszegi Dominik 10.) is helyet kapott. Négy csoportban zajlottak a küzdelmek a Gandhi Gimnázium Sportcsarnokában, ahol a mieink a hat lejátszott mérkőzésből négyet megnyertek, kettőt sajnos elveszítettek, így az előkelő 9. helyen végeztek.

Nyíregyháza pedig egy fedett pályás atlétikai verseny házigazdája volt, ahol Deák Zalán (BOJG 11.) két versenyszámban is rajthoz állt, viszonylag rövid időn belül. 12:30-kor kezdődtek a 60 méteres síkfutás selejtezői, ahol Zalán a második futamban rajtolt és 7.17 másodpercet futva a második, összesítésben pedig a 46 futó közül holtversenyben a 7-8. helyet megszerezve helyet kapott a 13:30-kor rajtoló döntőbe, ahol 7.12 másodpercet teljesítve a hatodik helyet szerezte meg, természetesen a döntő legfiatalabb résztvevőjeként. Pihenőre nem sok idő maradt, hiszen 14:40-kor kezdődtek a 200 méteres síkfutás időfutamai.  9 futam 42 futója közül Zalán a második futamban rajtolhatott, amit 22.34-es új egyéni csúccsal meg is nyert, összesítésben pedig az ezüstéremre volt elegendő ez a fantasztikus futás.

Az elért eredményekhez szívből gratulálunk, és további sportsikereket kívánunk.

A Futsal Diákolimpián készült felvételeket itt, vagy a Galériában tekintheted meg.