Szabadidős tevékenységek

Intézményünk igyekszik egyre több szabadidős tevékenység feltételét megteremteni.

Az épületben és a kollégium udvarán a következő sportolási és kikapcsolódási lehetőségeket tudjuk kínálni:

·         Pingpong

·         Asztali foci (csocsó)

·         Teqball

·         Foci

·         Streetball

·         Kézilabda

·         A kollégium udvara kiválóan alkalmas tollaslabdázásra, frizbizésre, petanque-ozásra is.

·         Sütögetés

·         Túrakerékpár (30 db)

·         AJTP tanulóinak síoktatás és felszerelés biztosítása

·         AJTP tanulóinak sátor biztosítása

·         Konditerem

Konditermünk elsősorban kardiovaszkuláris rendszer fejlesztésére irányuló berendezéseket tartalmaz (futópadok, ellipszis gépek stb.), valamint súlyzókat, bordásfalakat. Hifi berendezés, LCD TV segítségével különböző edzésprogramokat, ritmusos zenéket, klippeket lehet lejátszani.

A Konditerem Házirendjét lásd lejjebb

További kikapcsolódási lehetőségek:

·         Olvasóterem

·         Társasjátékok kölcsönzése

·         Zongora használata

·         TV nézés az emeleti TV-szobákban

·         Filmvetítés az aulában

·         Pihenés a kollégium kertjében a hangulatos kerti tó mellett

Egyéb programlehetőségek a kollégium diákjai számára a szabadidő hasznos elöltésére:

Diákjainknak lehetőségük van a kollégium színházbérletével színházi előadásokat megtekinteni. Gyakran látogatjuk a Hírös Agóra, és az Ifjúsági Otthon rendezvényeit.

Közel, néhány száz méterre van hozzánk a Benkó Zoltán Szabadidőközpont, ahonnan ráláthatunk városunkra. Itt ki lehet próbálni az evezést, és a népszerű sárkányhajózást.

Konditerem Házirend

Használat

- A kondicionálótermet csak a Táncsics Mihály Kollégium tagjai használhatják a lent leírt feltételek szerint.

- A konditeremben nincs állandó tanári felügyelet!!! A konditermet mindenki csak saját felelősségére használhatja, kizárólag saját fittségi állapotát ismerve. Az esetlegesen előforduló sérülésekért felelősséget nem vállalunk!

- A konditerem használata előtt ajánlott részletes orvosi vizsgálatot végeztetni, amely tájékoztat fizikai állapotodról, illetve feltárja az esetleges kizáró okokat.

- A terem nyitva tartása a kollégium házirendjéhez, szabadidős tevékenységéhez igazodik, általánosan hétfőtől csütörtökig 16.00–20.30-ig.

- A terem használatához előre fel kell iratkozni a kifüggesztett füzetben. Minden jogosult tanuló heti 2×1,5 órára írhatja be magát. Természetesen, ha van hely, akkor többször is lehet jönni.

- Egy időpontban maximum 12 fő tartózkodhat a teremben!

- A kondi termet az alapítványi díj befizetése esetén lehet használni, amelynek jelenlegi összege minimum 5.000Ft/félév. (Az alapítványi díj a konditerem működése mellett számos kollégiumi ügyet finanszíroz, így esetleges konditermi eltiltás esetén nem áll módunkban alapítványi pénzt visszafizetni!)

- A terem használata a kategóriád függvénye is! „A” kategóriások szabadon választhatnak a 4 napból kettőt, a „B” kategóriások a bejegyzett két napjukon jöhetnek csak. Természetesen 19.00–20.30-ig bármely kategóriával lehet jönni! Kategórialap felmutatása kötelező!

Öltözék

- A teremben csak sportfelszerelésben, csere sportcipőben szabad tartózkodni ill. edzeni!

- Fedetlen testrész nem érintkezhet a padokkal, póló viselése kötelező!

- Törölköző használata kötelező (a saját izzadságodat le kell töröljed magad után)!

- A teremben utcai cipőben tartózkodni tilos!

Általános

- A terembe ételt bevinni tilos!

- Edzés előtt érdemes legalább 2 órával előbb abbahagyni az étkezést.

- A teremben elhelyezett eszközök épségét mindenki köteles megóvni, azért mindenki anyagi felelősséggel tartozik! Ha nem sikerül kideríteni az esetleges károkozót, akkor az abban az időpontban bent tartózkodó személyektől közösen lesz behajtva a pénz.

- Fegyelemsértés vagy károkozás a teremből való időszakos vagy végleges kizárást vonhat maga után!

- Bármilyen rendellenességet azonnal jelenteni kell a termet felügyelő tanárnak!

- Tilos a szereken pihenni, hangoskodni, a terembeli eszközöket kivinni!

- A használt eszközöket a gyakorlat befejezése után vissza kell tenni a helyére!

- A konditeremben hagyott tárgyakért felelősséget nem vállalunk!

- Egyéb, nem szabályozott kérdésekben az iskolai és kollégiumi házirend az irányadó.

Biztonság

- Az eszközöket mindenki csak rendeltetésszerűen használhatja.

Ha nem tudod, hogyan kell őket használni, akkor kérj segítséget tanáraidtól vagy diáktársaidtól!

- A szabad súlyokat használatkor rögzíteni kell a rúdhoz!

- A szabad súlyokkal való edzéseket mindig párban végezzétek a sérülések elkerülése végett.

- A teremben egyszerre legalább 2 fő tartózkodjon, az esetleges sérülések, balesetek elkerüléséért.

- A sérülések megelőzése érdekében az edzés előtt megfelelő bemelegítés végzése ajánlott, érdemes kardió gépeken kezdeni az edzést.

·         Kerékpártároló